סיפורי הצלחה – שיר נחמיאס

רכזת גיוס בחברת Morphisec
בוגרת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותקשורת
בוגרת תכנית המתמחים "הדבר הבא"

במסגרת ההתמחות התמחיתי במשרד פרסום כרכזת מדיה.
לתכנית המתמחים הגעתי במקרה, דרך פרסום שראיתי. זו נראתה לי אחלה הזדמנות כי רוב המעסיקים מחפשים ניסיון ובתכנית הייתה לי הזדמנות ללמוד ולרכוש את הניסיון. התלבטתי אם לעשות את ההתמחות בתקשורת או במשאבי אנוש והחלטתי לפנות בהתמחות לתחום התקשורת. במסגרת ההתמחות נכנסתי לתפקיד "של גדולים", ניתנו לי שני לקוחות לעבוד איתם, הייתה לי חונכת שנעזרתי בה, הציעו לנו להיכנס לפגישות וישיבות ואמרו לנו תמיד לשאול שאלות. ההשתלבות הזו נתנה לי ערך מוסף להתמחות וגם גיוון.
לאחר שסיימתי את ההתמחות הבנתי שאני רוצה לעסוק בתחום אחר אולם הניסיון שצברתי בהתמחות רלוונטי לי גם היום- אם זה בתחום הפרסום של משרות, חיפוש מועמדים ברשתות חברתיות, איך לדבר עם לקוחות. הניסיון שצברתי בהתמחות הוא חלק מהסיבות שהצלחתי להתקבל לתפקיד הנוכחי. השורה הזו בקורות החיים גרמה למעסיקים לראות שיש עם מה לעבוד כי לפני ההתמחות לא היה לי שום ניסיון רלוונטי למשאבי אנוש או לתקשורת.
הקורס המלווה לימד אותי על עולם העבודה ומה קורה מחוץ לאוניברסיטה, זה עזר לי לבוא מוכנה גם ברמת כתיבת קורות החיים, הכנה לראיונות ומרכזי הערכה שאת כולם עברתי במסגרת המיונים לתפקיד הנוכחי. אבל יותר חשוב מזה, בעקבות הקורס קיבלתי ביטחון, ידעתי איך לחפש עבודה ואיך לגשת לראיון, למה אני מתאימה לתפקיד. וממש יכולתי לשרטט את העתיד, איפה אני רוצה להיות. זה חשוב במיוחד במדעי החברה כי אנחנו יוצאים בלי "מקצוע". בעבר לא ידעתי לענות על השאלה מה אני רוצה לעשות אחרי התואר?. התכנית לימדה אותי על עצמי, איך לקבל החלטה מושכלת מה עושים מכאן, כי זה משהו שאנחנו לא לומדים באוניברסיטה. זה ניסוי וטעייה ובתכנית המתמחים נותנים לך לעשות את זה עם ליווי.
היום אני עובדת כרכזת גיוס וזה סוג של סגירת מעגל- אני, זו שפחדתי לשלוח קורות חיים, מה אעשה בראיון, יושבת היום ועושה את כל תהליכי הגיוס. הפעם אני מהצד השני וזה ממש כיף.
אני מרגישה שאם לא הייתי עושה את התכנית לא הייתי יושבת איפה שאני נמצאת היום.
היום, קיבלתי את היכולת להתנהל נכון יותר בעולם העבודה. בנוסף, קבלת העבודה הזו השאירה אותי כאן בבאר שבע.

אולי יעניין אותך...