רונאלד ס. לאודר

נשיא מרכז לאודר לתעסוקה בנגב

״בנגב ייבחן הנוער היהודי, כושרו החלוצי, עוז רוחו ויוזמתו היוצרת והכובשת… בנגב ייבחן כושר היצירה וכושר המדע והמחקר״ (דוד בן-גוריון, משמעות הנגב, 1.7.1955)


ברוח זו אנו מקימים בימים אלו את ״מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב״, משימה רבת היקף שנועדה לסייע בפיתוח הנגב ובקידומה המואץ של העיר באר-שבע. פתיחת המרכז מהווה אבן דרך חשובה, אשר תעניק כלים איכותיים ומקצועיים להכוון מקצועי, פתרונות לתעסוקה ויצירת מקומות עבודה. כיום, חלקים ניכרים מבוגרי האוניברסיטה אינם ממשיכים דרכם בנגב בתום לימודיהם בשל מחסור במשרות מאתגרות. הקמת המרכז נועדה בראש ובראשונה לגרום לבוגרי האוניברסיטאות והמכללות להמשיך ולהתגורר בנגב ולבנות בו את עתידם.

אני משוכנע שאפשר לשנות מציאות זו באמצעות אופק תעסוקתי והזדמנויות תעסוקתיות שנציע לבוגרים, בשיתוף גורמים תעשייתיים ועסקיים. יהיה זה תמריץ חשוב וראשון במעלה, כדי שהבוגרים ימשיכו להתגורר בנגב וייבנו כאן את ביתם.

כאן, בליבה של באר-שבע, עיר תוססת המשנה את פניה במהירות, נמצאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מוסד אקדמי מפואר, המעמיד מדי שנה דור חדש של מדענים, מהנדסים, חוקרים, פיזיקאים ואנשי ניהול, שמתוכם יצמח דור הנהגת העתיד של הנגב ושל מדינת ישראל.

אני משוכנע שהתעשייה הישראלית תשכיל לנצל את המוחות המבריקים הללו לטובת המשק הישראלי. דווקא במציאות התחרותית הגלובלית והמשתנה של המאה ה-21 וברוח היוזמה והפיתוח המואץ של העיר באר-שבע, העברת תעשיות עתירות ידע לנגב, העתקת יחידות צה"ל ובסיסיו לנגב, לצד זיהוי ה- DNA הייחודי של הבוגרים, הופכים את העיר להיות ״בירת ההזדמנויות של ישראל״.

פתיחת מרכז לאודר היא גם פתיחה רעיונית שתלך ותתפתח עם הזמן לשירותים נוספים, שיצעידו את הנגב קדימה. אני ושותפיי לפרויקט גאים להיות חלק מהמאמץ הלאומי של הבעת אמון ותמיכה בעיר באר-שבע ובנגב כולו, שהוא עתידה האמיתי של מדינת ישראל.

שלכם
רונאלד לאודר

שותפים לדרך

פרופ׳ רבקה כרמי

נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

פרופ׳ רבקה כרמי - נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

ד"ר סול ליזרבאום

נשיא ג'י אנ אף ארצות הברית

מר ג׳פרי לוין - נשיא קרן קיימת ארצות הברית (J.N.F)
פרופ׳ רבקה כרמי - נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

פרופ׳ רבקה כרמי
נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

סטודנטים יקרים,
כחלק מחזונה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ליטול חלק מרכזי בפיתוח הנגב ולטובת שילובם של בוגריה בשוק העבודה, ההולך ומתפתח בדרום המדינה, כמו גם בעמדות מפתח בהנהגת המשק הישראלי בכלל, מוקם ״מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב״, בשיתוף האוניברסיטה ו- JNF. היוזמה להקמת המרכז היא פרי חזונו של מר רונאלד לאודר, נשיא הקונגרס היהודי העולמי ומי שהיה במשך שנים נשיא JNF. מר לאודר הוא ד”ר לאות כבוד של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ידיד ותורם נדיב לעיר באר-שבע ולנגב בכלל.

מטרתו העיקרית של המרכז היא ליצור בקרב הסטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מוטיבציה אישית ולכוונם לפיתוח קריירה, כמו גם לסייע לסטודנטים ולבוגרי האוניברסיטה להשתלב בשוק התעסוקה באמצעות הקניית מגוון כלים ומיומנויות, שמטרתם לסייע בתכנון קריירה אישית, בניהולה ובמימוש פוטנציאל אישי ותעסוקתי. המרכז יפתח מודל לקידום השתלבות תעסוקתית הולמת, מוצלחת ומתמשכת של אקדמאים ערבים. המרכז ישים דגש על שילוב תעסוקתי של סטודנטים ובוגרים לקויי למידה או בעלי מוגבלויות פיזיות, ושל אוכלוסיות ייעודיות אחרות.

בכל אלה יסייע המרכז להבטיח עתיד תעסוקתי ואישי טוב יותר לאלפי בוגרים מצוינים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, שיקבעו את ביתם ויקימו משפחות בדרומה של מדינת ישראל ויביאו לפיתוחו ולשגשוגו של האזור כולו. אני מקווה שתפיקו תועלת רבה מהשירות הניתן במרכז. איחולי להצלחה.ן

שלכם,
רבקה כרמי, נשיאה

מר ג׳פרי לוין - נשיא קרן קיימת ארצות הברית (J.N.F)

מר ג׳פרי לוין
נשיא קרן קיימת ארצות הברית (J.N.F)

Dr. Sol Lizerbram (Rancho Santa Fe, CA) is Chairman and co-founder of Health Fusion®, Inc., an internet based electronic medical record and healthcare transaction company

He is the recipient of a California State Resolution for recognition of his contribution to healthcare. He was also named 1996 Entrepreneur of the Year in the healthcare industry by NASDAQ/Ernst & Young. He was health advisor to California Governor Edmund G. (Jerry) Brown, Jr.; a member of the advisory committee for the California State Insurance Commissioner; Medical Director of The Prudential Insurance Company, San Diego; a Trustee of the University of California, San Diego; and a Trustee of the U.S. Olympic Committee

Sol is a member of JNF’s King Solomon Society and World Chairman’s Council